Mutfak Aletleri

Reklam 1 Alanı

Kıyma Makinesi Modelleri

Kategori : Küçük Ev Aletleri - Etiketler :, - Tarih : 17 Şubat 2012

tn k%C4%B1yma makinesi 300x242 Kıyma Makinesi ModelleriKıyma Makinesi Modelleri

Mutfakta hamaratlı bayanların sahip olduğu makinaların başında kıyma makinaları gelir. Çoğu insan kıymayı kasaptan hazır aldığı için kıyma makinasına ihtiyaç duymayabilir ama kendi etini en sağlıklı şekilde kıymaya dönüştürmek isteyenler için kıyma makinası büyük bit ihtiyaçtır.

Bir mutfakta kıyma makinesinin olmasının en büyük avantajı kıymaya ihtiyacınız olduğu an buzluktaki hazır eti çıkarıp kıyma yapabilmenizdir. Bu aynı zamanda zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Çünkü yemek hazırlarken kıymanız olmadığını fark edip dışarı çıkmak markete ya da kasaba gitmek vakit kaybına sebep olacaktır.

Kıyma makinasının avantajları nelerdir?

Ayrıca kıyma makineniz varsa ihtiyacınız olan kadar kıyma yapabilirsiniz. Etin çok az bir bölümünü alabilir ve hazırladığınız tarife yetecek kadar kıyma ortaya çıkartabilirsiniz. Kıyma makineleri genellikle 1600 – 2000 Watt enerji ile çalışırlar. Pratik bir kullanımları vardır ve az yer kaplarlar. Ev hanımlarının mutfaklardaki en büyük yardımcıları olan kıyma makineleri, özellikle et yemeklerini seven ve yemekte etten vazgeçemeyenler için çok idealdir. Kıyma makinesi alırken, yüksek bir performansa sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Aksi halde kıyma makinesi işi mutfakta yavaşlatabilir. Güçlü bir motora sahip olan kıyma makineleri her zaman daha işlevseldir. Mutfak tipi kıyma makinelerinde eti kıyma haline getiren keskin bıçaklar mevcuttur. Bu bıçaklar bazı kıyma makinelerinde kendi kendisini bileyebilmektedir. Kıyma makinesi alırken bıçakların kendi kendisini bileme özelliğinin olmasına dikkat edilmelidir. Geri konumu özelliği de bir kıyma makinesinde mutlaka olmalıdır. Bu daha sert etlerin doğranmasında makinenin zorlanmadan işlevini yerine getirmesini sağlayacaktır. Kıyma makineleri motorunun gücüne göre dakikada 2 kg eti kıyma haline çevirebilmektedir. Bu özelliği ile de mutfaklardaki iş yükünüzü en aza indirmektedir.

Mutfak tipi et kıyma makinelerinin modellerini daha yakından incelemek için mutfakaletlerimiz.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (10)
 • 09 Aralık 2012 tarihinde mutlu akça tarafından

  iyi günler bu makinanın fiyatı yazmıyor almak istesek nasıl öğreniriz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 • 09 Aralık 2012 tarihinde mutlu akça tarafından

  bir de markası nedir ??

 • 25 Aralık 2012 tarihinde alim can tarafından

  ev tipi kıyma makinası markası, fiyatı ve özellikleri ile ilgili daha malumat alabilirsek bir zahmet…

 • 22 Temmuz 2013 tarihinde Şaban KILIÇ tarafından

  Yukarıdaki görünen makinanın markası,özellikleri ve fiyatı hakkında detaylı bilgi almak istiyoruz. Osmaniye veya çevre illerinde bayiniz varsa görerek almayı düşünüyoruz.

 • 26 Eylül 2013 tarihinde erkan baydar tarafından

  yukarıdaki makinanın fiatı nedir acaba

 • 26 Eylül 2013 tarihinde erkan baydar tarafından

  yukarıdaki makinanın fiatı nedir acaba.

 • 04 Ekim 2013 tarihinde ABDULLAH KARABABA tarafından

  Ürününüzün görseli çok güzel ancak ne marka model nede fiyat yazmışsınız bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

 • 24 Ekim 2013 tarihinde gy tarafından

  yukardaki kıyma makinasının markası modeli özellikleri ve fiyatı konusunda bilgi verirseniz sevinirim. almak istersek sitenizden alabiliyormuyuz alımlara ait bir açıklama göremedim. teşekkürler

 • 31 Ekim 2013 tarihinde Adnan Nesil tarafından

  yukardaki makinadan almak istiyorum fiatı nekadardır

 • 15 Şubat 2014 tarihinde ali yolcu tarafından

  fiyatı nedir. salça ve sucuk aparatları varmıdır. acilll.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Konu Başlıkları