Kıyma Makinesi Modelleri

kıyma makinesiKıyma Makinesi Modelleri

Mutfakta hamaratlı bayanların sahip olduğu makinaların başında kıyma makinaları gelir. Çoğu insan kıymayı kasaptan hazır aldığı için kıyma makinasına ihtiyaç duymayabilir ama kendi etini en sağlıklı şekilde kıymaya dönüştürmek isteyenler için kıyma makinası büyük bit ihtiyaçtır.

Bir mutfakta kıyma makinesinin olmasının en büyük avantajı kıymaya ihtiyacınız olduğu an buzluktaki hazır eti çıkarıp kıyma yapabilmenizdir. Bu aynı zamanda zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Çünkü yemek hazırlarken kıymanız olmadığını fark edip dışarı çıkmak markete ya da kasaba gitmek vakit kaybına sebep olacaktır.

Kıyma makinasının avantajları nelerdir?

Ayrıca kıyma makineniz varsa ihtiyacınız olan kadar kıyma yapabilirsiniz. Etin çok az bir bölümünü alabilir ve hazırladığınız tarife yetecek kadar kıyma ortaya çıkartabilirsiniz. Kıyma makineleri genellikle 1600 – 2000 Watt enerji ile çalışırlar. Pratik bir kullanımları vardır ve az yer kaplarlar. Ev hanımlarının mutfaklardaki en büyük yardımcıları olan kıyma makineleri, özellikle et yemeklerini seven ve yemekte etten vazgeçemeyenler için çok idealdir. Kıyma makinesi alırken, yüksek bir performansa sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Aksi halde kıyma makinesi işi mutfakta yavaşlatabilir. Güçlü bir motora sahip olan kıyma makineleri her zaman daha işlevseldir. Mutfak tipi kıyma makinelerinde eti kıyma haline getiren keskin bıçaklar mevcuttur. Bu bıçaklar bazı kıyma makinelerinde kendi kendisini bileyebilmektedir. Kıyma makinesi alırken bıçakların kendi kendisini bileme özelliğinin olmasına dikkat edilmelidir. Geri konumu özelliği de bir kıyma makinesinde mutlaka olmalıdır. Bu daha sert etlerin doğranmasında makinenin zorlanmadan işlevini yerine getirmesini sağlayacaktır. Kıyma makineleri motorunun gücüne göre dakikada 2 kg eti kıyma haline çevirebilmektedir. Bu özelliği ile de mutfaklardaki iş yükünüzü en aza indirmektedir.

Mutfak tipi et kıyma makinelerinin modellerini daha yakından incelemek için mutfakaletlerimiz.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

10 thoughts on “Kıyma Makinesi Modelleri”

 1. mutlu akça diyor ki:

  iyi günler bu makinanın fiyatı yazmıyor almak istesek nasıl öğreniriz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 2. mutlu akça diyor ki:

  bir de markası nedir ??

 3. alim can diyor ki:

  ev tipi kıyma makinası markası, fiyatı ve özellikleri ile ilgili daha malumat alabilirsek bir zahmet…

 4. Şaban KILIÇ diyor ki:

  Yukarıdaki görünen makinanın markası,özellikleri ve fiyatı hakkında detaylı bilgi almak istiyoruz. Osmaniye veya çevre illerinde bayiniz varsa görerek almayı düşünüyoruz.

 5. erkan baydar diyor ki:

  yukarıdaki makinanın fiatı nedir acaba

 6. erkan baydar diyor ki:

  yukarıdaki makinanın fiatı nedir acaba.

 7. ABDULLAH KARABABA diyor ki:

  Ürününüzün görseli çok güzel ancak ne marka model nede fiyat yazmışsınız bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

 8. gy diyor ki:

  yukardaki kıyma makinasının markası modeli özellikleri ve fiyatı konusunda bilgi verirseniz sevinirim. almak istersek sitenizden alabiliyormuyuz alımlara ait bir açıklama göremedim. teşekkürler

 9. Adnan Nesil diyor ki:

  yukardaki makinadan almak istiyorum fiatı nekadardır

 10. ali yolcu diyor ki:

  fiyatı nedir. salça ve sucuk aparatları varmıdır. acilll.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.